درباره ما

درباره ما

شرکت صنعتی کوشش در سال 1343 تأسیس شده است و بنیانگذار سیستم بوسترپمپ در ایران می باشد.

تاریخچه شرکت کوشش

با رشد جمعيت جهان و افزايش دانش بشر در زمينه علوم و فن آوری ، صنعت شکل امروزی را به خود گرفت . کارخانجات ، کارگاههای صنعتی ، ماشين آلات پيشرفته و روشهای جديد در خدمت بشر قرار گرفتند تا بتوانند خواسته های انسانها را بر آورده کنند . روشهای نوين و ابزار آلات پيشرفته در بخشهای مختلف وارد گشت . در بخش صنعت آب و تأسيسات وساختمان و در بخشهای کشاورزی نيز اين روشها وابزارآلات وارد شدند . اين روند رشد در صنايع مختلف ، در ايران نيز ظهور پيدا کرد . با توجه به وضعيت جغرافيايي در ايران و نوع فرهنگ ، پيدا کردن منابع آب و درست استفاده کردن از اين ماده حياتی در بخش کشاورزی و آبرسانی از اهميت خاصی برخوردار بوده است . استفاده از روشهای بهينه شده و ابزار مناسب ، گامی در جهت دست يافتن به اين هدف بوده است .

تاریخچه شرکت کوشش

در راستای اين هدف ، آقای موسی قمی زاده شرکتی را در سال 1323  هجری شمسی تأسيس نمودند تا وسايل و  ابزار آلات مورد نياز برای تأمين آب برای بخش کشاورزی را فراهم آورند . تمرکز عمدة اين فعاليت در بخش واردات موتور پمپ از شرکتهای معتبر خارجی استوار بود . در سالهای دهه 40 که شهرک سازی و آپارتمان سازی وارد مرحله تازه تری شده بود و شهرها شکل جديدی از معماری را تجربه می نمودند ، نياز به سيستم های تأمين فشار ، بيشتر احساس می گرديد . به همين دليل شرکت صنعتی کوشش در سال 1343 هجری شمسی توسط آقايان موسی ، عيسی و هاشم قمی زاده و خانم اکرم عطری تأسيس گرديد تا بتواند هرچه بيشتر از گذشته در زمينه صنعت آب و آبرسانی شهری و همچنين  سيستمهای تأمين فشار خدمت نمايد . اين شرکت اولين گام را در واردات گسترده لوازم آبرسانی و تأسيسات و کشاورزی ، نظير انواع پمپها ، در همان سالها برداشت . در آن زمان دو کارخانه بزرگ پمپ سازی در آلمان بنام KSB  و LOEWE فعاليت داشتند . 
برای نمايش ميزان فشار و مقدار آب و هوای داخل مخزن از آب نما استفاده می شد . همچنين سيستم روشن و خاموش شدن پمپها از طريق پرشر سوئيچ کنترل می شد . کنترل سيستم از طريق پرشر سوئيچ ، سيستم بسيار ابتدايی برای کنترل پمپها می باشد و دارای مشکلات زيادی است . همچنين اين نوع سيستم بوستر پمپ خالی از اشکال نبود . شرکت گينارد فرانسه جزو اولين شرکتهايی در دنيا بود که بوستر پمپ را از طريقPLC  کنترل می کرد و سيستمهای بوستر پمپ ساخت گينارد دارای مزيتهای بيشتری نسبت به ساير انواع بوستر پمپها داشت . به همين دليل اين شرکت دست به اقدام بزرگی زد و همکاری گسترده ای را با شرکت گينارد فرانسه آغاز کرد . 

با آمدن مهندسين و تکنسينهاي فرانسوی به سرپرستی آقای جان سوزينی به ايران ، ارتباط شرکت صنعتی کوشش با شرکت گينارد به بالاترين سطح خود رسيد . نتيجه اين روابط ، انتقال تکنولوژی بوسترسازی از فرانسه به ايران گشت . شرکت صنعتی کوشش اين افتخار را دارد که بنيانگذار سيستمهای بوستر پمپ در ايران می باشد .
توليد بوستر پمپهای آبرسانی ، آتش نشانی و آبياری توسط مهندسين و تکنسينهای ايرانی نقطه عطفی در فعاليت اين شرکت محسوب می گردد . اين شرکت در سالهای اخير دست به ابتکار جديدی زده است . توليد پمپهای عمودی و پمپهای افقی کوپله مستقيم طرحی جديد در ايران محسوب می شود که می تواند نياز اکثر جامعه ايران را پاسخگو باشد . محاسن زياد اين پمپها بر همه آشکار است و در کشورهای پيشرفته از اين نوع پمپها استفاده می کنند . يکی از اهداف شرکت صنعتی کوشش ، توليد و ساخت محصولاتی با کيفيت مطلوب می باشد . لذا سعی در بکار بردن تکنولوژی روز در محصولات خود دارد و در هر شرايطی از روابط و تجربيات بين المللی استفاده می نمايد . پويايي يکی از رموز موفقيت اين شرکت می باشد و اميدواريم که بتوانيم در جهت اهداف خود و تأمين نياز جامعه ايران گامی برداريم و هرچه بيشتر در خدمت صنعت کشور باشيم .
شرکت صنعتی کوشش در طی اين سالها با شرکتهای خارجي زير همکاری داشته است :  LOEWE, ALBIN, VEMA, UTILE, IDEAL, GUINARD, ABS, LEE – HOWL, ESPA, HPC, DAB, ESCOPOWER, SUPER ACE, GOULDS, SONCINI, WINDSOR, ELBI, IBAIONDO, WELLMATE, SPERONI, F.F.D
شرکت صنعتی کوشش نامی آشنا برای مهندسين و افراد متخصص در امور تأسيسات می باشد و يکی از افتخارات بزرگ اين شرکت اين مطلب می باشد که در بسياری از پروژه های بزرگ و کوچک با شرکتهای تأسيساتی و ساختمانی همکاری نموده است . اميدواريم شاهد همکاری هرچه بيشتر همکاران عزيز با اين شرکت باشيم و توفيق خدمت روز افزون به ايران را داشته باشيم .

تاریخچه

فعالیت های شرکت

طراحی و ساخت بوستر پمپهای آبرسانی ، آتش نشانی و آبياری با دور ثابت و دور متغير

توليد پمپهای کوپله مستقيم سانتريفيوژ افقی با شفت Stainless Steel و مکانيکال سيل

توليد پمپهای عمودی سانتريفيوژ با شفت Stainless Steel و مکانيکال سيل

نماينده انواع الکتروپمپ هاي ساخت كارخانه SPERONI ايتاليا

فروش الكتروموتورهاي ساخت كارخانه F.F.D. اتريش

فروش مخازن ساخت كارخانه BESTTANK ترکیه

ساخت تابلو کنترل و فرمان با سيستم PLC و اينورتر

ساخت شیرهای یکطرفه استنلس استیل دیسکی

تیم ما

image description

آقای مجید عبداللهی نیک

مدیر فروش پمپهای SPERONI ایتالیا

image description

آقای مهندس مسعود عبداللهی نیک

مدیر کارخانه

image description

آقای مهندس امیرحسین عبداللهی نیک

مدیر فنی و فروش

image description

آقای قمی زاده

مدیر عامل

image description

آقای شهسواری

مسوول فروش بوسترپمپ